Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/salonkondy/domains/salonkondycja.pl/public_html/index.php on line 11
Artykuły | salonKONDYCJA.pl - Salon rekondycyjny
22 / 404 28 00
„Zadbaj o swoje ciało. 
To jedyne miejsce, 
jakie masz do życia.” 
 Jim Rohn 
 
Zapraszamy do salonu
KONDYCJApl

Czynne:
pn. - pt. 10.00-20.00
sob. 10.00-15.00


Lokalizacja
ul. Wołoska 70 lok 111
02-507 Warszawa

(wejście od szczytu budynku, od ulicy Racławickiej)

Artykuły


18.02.2014
Zapraszamy do lektury artykułu opisującego zasady zdrowego odżywiania. Artykuł napisała pani Monika Krotki - Dietetyk Kliniczny. (...) Powszechnie wiadomo, że nieprawidłowy sposób odżywiania prowadzi do wystąpienia chorób tzw. dietozależnych. Racjonalna dieta stanowi podstawę ich leczenia, a także zapobiegania ich wystąpieniu. Do chorób tych należą: choroby układu krążenia, a wśród nich miażdżyca naczyń, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, zawał serca, ponadto choroby układu nerwowego, liczne nowotwory głównie przewodu pokarmowego, choroby metaboliczne jak cukrzyca, otyłość, osteoporoza, choroby o podłożu zapalnym, niedokrwistości niedoborowe i wiele innych. (...) (...) Częstsze posiłki zapewniają ciągły  dopływ glukozy i uczucie głodu nie jest tak silne. Dodatkowo warto pamiętać ze organizm zużywa więcej energii na spalenie małego posiłku niż dużego. (...)
16.12.2013
(...) Przeciążony samochód powoduje, że opony się wybrzuszają a amortyzatory ulegają zużyciu. W ten sam sposób, dodatkowe obciążenie kręgosłupa powoduje, że dyski bardziej się wybrzuszają. Niektóre sposoby obciążenia kręgosłupa (np. chodzenie), są ważne dla jego zdrowia, ponieważ dyski nie są zaopatrywane przez krew. Otrzymują składniki odżywcze z przylegających do niego kości i chrząstek, które 'wpompowują' składniki odżywcze do dysku i 'wypompowują' z niego odpady. Utrata wagi może zredukować zużycie i osłabienie dysków, jak i tworzenie się na nich wypukłości. Czasem, jest już za późno i zdąży dojść do urazu, ale utrata wagi prawie zawsze jest korzystna dla kręgosłupa, jeśli nie odbywa się za szybko i połączona jest z ćwiczeniami nieszkodzącymi kręgosłupowi. (...)
12.12.2013
Aktywność fizyczna często determinowana jest stylem życia, jednak coraz więcej osób szuka nowych form aktywności. W pracy dokonano oceny wybranych parametrów krążeniowo-oddechowych jako reakcji na trening areobowy, o lekkiej intensywności i długim czasie trwania (powyżej 30 min), przeprowadzony na stołach rehabilitacyjno-rekondycyjnych Slender-Life. (...)
12.12.2013
Coraz większa populacja ludzi na świecie boryka się z nadwagą lub otyłością, a zjawisko to uznawane jest obecnie za jeden z najistotniejszych problemów współczesnej cywilizacji obserwowanych przede wszystkim w wielu krajach  rozwiniętych. Zmiana sposobu życia, związana z przejściem z aktywnego trybu życia na bardziej sedenteryjny oraz złe nawyki żywieniowe doprowadziły w zastraszającym tempie do rozwoju nadwagi i otyłości z jednoczesnym rozwojem zainteresowań ukierunkowanych na prowadzenie badań i szukanie skutecznych metod walki z nadwagą i otyłością. (...)
11.12.2013
Dotychczasowe liczne badania pokazały, że aktywność fizyczna wydłuża życie osób w wieku średnim i starszym, zapobiegając poważnym chorobom i przedwczesnej śmierci. Systematyczna aktywność fizyczna wpływa na zmniejszenie wielkości komórek tłuszczowych oraz zwiększa ich podatność na działanie insuliny. 
 


Pliki cookies         O nas | Oferta | Cennik | Promocje | Artykuły | Galeria | Opinie | Partnerzy | Kontakt
Copyright ® SalonKONDYCJA.pl | Designed by Venomedia